sobota, 10 czerwca 2017

Od 11 czerwca - korekta w rocznym rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO

Począwszy od niedzieli 11 czerwca br., zmieni się rozkład jazdy pociągów POLREGIO uruchamianych przez Przewozy Regionalne. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania czasu jazdy pociągów do prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej Polskie Linie Kolejowe. Nieznacznym zmianom ulegną plany jazdy niektórych pociągów.

Okres wakacyjny to czas kursowania pociągów sezonowych. Po raz kolejny oferta wakacyjna pociągów Polregio na terenie podkarpacia zwiększy się w stosunku do roku poprzedniego.
We wszystkie soboty i niedziele od 1 lipca do 3 września będzie kursował nowy pociąg z Rzeszowa do słowackich Medzilaborzec. „Wojak Szwejk”, bo taką otrzymał nazwę, pokona trasę przemierzając Bieszczady by przez przejście graniczne prowadzące tunelem kolejowym w Łupkowie dojechać na Słowację. W Medzilaborcach oprócz regionalnego folkloru Łemków można także zwiedzić drugie na
świecie co do wielkości muzeum poświęcone twórczości Andy’ego Warhola. Dodatkowo w soboty „Wojak Szwejk” wykona kurs z Medzilaborzec do Sanoka i powrotny.
Nowością będzie także kursujący również w soboty i niedziele w lipcu i sierpniu pociąg Polregio do Sandomierza. Bogaty kalendarz imprez w tym pięknym zabytkowym miasteczku oraz szybki przejazd powinny zachęcić osoby chcące odwiedzić to niezwykłe miejsce.
Jeśli wycieczka na Roztocze to tylko pociągiem Polregio do Zamościa. Już od 24 czerwca przez całe wakacje w soboty i niedziele można zaplanować wycieczkę do miasta zwanego „Perłą Renesansu”.
Dodatkowo w dniach 17 i 18 czerwca pociągiem Polregio będzie można wybrać się na wycieczkę do Łupkowa.
Na okres wakacji zostają zawieszone kursy pociągów z Rzeszowa do Komańczy oraz Gorlic.
W dniach 8 – 10 oraz 21 – 23 sierpnia na odcinku Dębica – Rzeszów główny zostanie wprowadzona Autobusowa komunikacja zastępcza dla pociągu nr 39403 relacji Tarnów – Rzeszów Główny. BUS będzie kursował dodatkowo do pociągu, który w tych dniach z powodu remontów na torach będzie miał opóźniony przyjazd do stacji końcowej.
Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 2 września. Podróżnych prosimy o zapoznanie się ze zmienionym rozkładem jazdy. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz
w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz